سرویس خرید پستی

راهنما

شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در خلاقیتی جالب و منحصر به سازمان ، سرویس پستی را ارائه نموده که تلفیقی است از تکنولوژی الکترونیکی و کارت پستالهای فیزیکی.

سامانه www.ecard.post.ir وب سایت اینترنتی است که متقاضیان از اقصی نقاط دنیا می توانند با مراجعه به آن، بر اساس مناسبت ها و ایام خاص از میان کارت پستالهای متنوع و زیبا و یا با بارگذاری عکس های دلخواه خود ، کارت مورد نظر را انتخاب ( تهیه ) نموده و هزینه های آن را بصورت الکترونیکی و آنلاین پرداخت نمایند. سفارشات ثبت شده توسط واحدهای پستی بررسی و کارت پستالهای کاغذی (فیزیکی) بر اساس سفارش کاربران آماده سازی و در نشانی گیرندگان توزیع می گردد. با این اقدام علاوه بر احیاء فرهنگ مکاتبه و ارسال پیام فیزیکی که دارای اثر گذاری به مراتب بالاتری نسبت به پیامهای الکترونیکی است، نیاز و اشتیاق کاربران محیط های مجازی نیز مورد توجه قرار گرفته و تامین گردیده است . در این سامانه این امکان وجود دارد که هموطنان مقیم خارج از کشور برای بستگان و آشنایان خود در ایران کارت سفارش داده و ارسال نمایند. همچنین این امکان فراهم گردیده تا هموطنان در داخل کشور نیز برای عزیزانشان در سایر کشور ها کارت ارسال نمایند.
از سوی دیگر شرکتها و دستگاههای دولتی و خصوصی می توانند در ایام و مناسبتهای خاص و یا در زمان برگزاری جشنواره ها ، همایش ها و کارگاههای آموزشی از این سامانه جهت ارسال دعونتنامه های خود استفاده نمایند. (سفارشات انبوه). همچنین امکان درج مهر و یا امضای بصورت عکس در انتهای پیامهای ثبت شده برای مشتریان وجود دارد.
این سامانه همواره مورد بازنگری قرار گرفته و بر اساس شرایط و نیاز جدید بروز رسانی می گردد.